Spolupráce politiků s občany městské části

Politici jsou občané jako všichni jiní. Bohužel si to někdy neuvědomují jak občané, tak především sami někteří politici. ČSSD v Praze 8 je otevřená strana, která komunikuje s občany ve svém informačním centru v Libni a též mnoha dalšími komunikačními kanály. Řadu nápadů, které jsme od občanů na našich akcích obdrželi, realizujeme. Jako opoziční strana se snažíme maximálně spolupracovat se všemi sdruženími v Praze 8, jsme však v kontaktu i s řadou občanů.

Mnohem důležitější by však bylo, kdyby takto postupovala i radnice. Ovšem řekněme si na rovinu, že to není jednoduché a komunikace (politiků – občanů s občany – nepolitiky) se musí umět. Není asi dobré předstoupit k jednání s občany s tím, že takto chceme upravit dopravu v Libni a nehodláme od toho ustoupit, ale můžete nám říct, co si o tom myslíte. Jako další příklad špatné komunikace je vyhlášení referenda o hernách, tak aby byla účast co možná nejmenší, aby to vyšlo, jak potřebujeme. A nedá mi to nezmínit megalomanskou výstavbu nového městského obchoďáku s radnicí, o kterém vám každý rozumný ekonom řekne, že je to totální šílenství.

Takže jak? Pomyslně rozdělit území na menší oblasti. Oslovovat občany takto vzniklé oblasti s konkrétními možnostmi, co s okolím hodlá radnice udělat. A oslovovat je v jejich blízkosti a tak, aby měli možnost se do změn zapojit. Zásadní změny svého okolí přijmou občané jedině tehdy, když se s nimi jedná. Jako příklad je možné zmínit vnitrobloky na sídlišti v Ládví. Ty byly velice nákladně změněny a dnes jsou v podobně příšerném stavu jako ještě před pěti lety. A přitom si jen stačilo popovídat s lidmi, co tam chtějí.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892